Prečo je gél z Aloe Vera všestranným pomocníkom pre naše zdravie?

Aloe Vera je univerzálna rastlina vhodná pre zdravý životný štýl, domácu liečbu, výrobu produktov pre krásu a zdravie a tiež pre lákavé recepty, ktoré uzdravujú a udivujú svojimi účinkami. Prečo je dobré mať tento zázrak prírody vždy poruke?

Účinky

1. Šupka listov obsahuje latex, ktorý má horkú chuť. Pri kontakte s pokožkou môže pôsobiť dráždivo a neodporúča sa ani na normálne vnútorné používanie. Kedysi sa šupka aplikovala ako preháňadlo, ale pretože môže spôsobovať silné kŕče v tráviacom trakte, od jeho laického užívania sa ustúpilo.

2. Druhá zložka listov je dôležitejšia, priezračná gélová tekutina, v ktorej sú práve tie najcennejšie látky – aminokyseliny, minerály a vitamíny.

Aloe Vera je univerzálna. Je vhodná pri problémoch s lupienkou alebo pri problémoch onkologických pacientov, pri astme alebo rôznych alergiách, pri popáleninách, rôznych vírusových ochoreniach, tiež napríklad pri skleróze multiplex. Je to naozaj zázračná rastlina, ktorá je hodná nášho obdivu. Dokázané účinky tejto rastliny môžme rozdeliť na vonkajšie a vnútorné.

Vnútorné účinky (na užívanie):

Aloe Vera zabraňuje dehydratácií organizmu, má silné detoxikačné účinky, podporuje činnosť pečene, znižuje hladinu cukru v krvi, cholesterolu, pomáha pri zápche, tráviacich a črevných problémoch, paradentózecukrovke, astme, obezite, posilňuje imunitu, rieši rôzne kožné problémy, pomáha udržovať optimálnu telesnú hmotnosť, priaznivo vplýva pri únave, priaznivo pôsobí na ženské reprodukčné orgány a pomáha regulovať ženský menštruačný cyklus.

Vonkajšie účinky (na pokožku):

Aloe Vera má protiplesňové, protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky, odstraňuje celulitídu, lupienku, kožné ochorenia, kožné zápaly, exémy, pomáha pri liečbe omrzlín, popálenín, rezných rán, odrenín. Zázračne pôsobí aj na nezdravé vlasy.

Gél z Aloe Vera sa dáva na opary, akné, popáleniny, bodnutie hmyzom, suchú a nečistú pleť.  Recept je jednoduchý. Stačí odrezať celý list, umyť a zbaviť ho pichliačov. Vždy po niekoľkých hodinách priložíme list na postihnuté miesto. Zakaždým odkrojíme koniec listu, aby sme získali čerstvú šťavu. Vďaka týmto obkladom opary menej bolia a hlavne sa rýchlejšie hoja. Ak nemáte rastlinu, ani vhodné podmienky na jej domáce pestovanie v kvetináči využite hotové kvalitné Gély Aloe Vera z produkcie talianskej firmy ESI. Produkty Aloe Vera ESI vlastnia certifikát CERTIQUALITY (je to akreditovaná nezisková organizácia, ktorá udeľuje potvrdenie o kvalite, bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti produktov a šetrnosti k životnému prostrediu pri ich výrobe. Šťavy z Aloe Vera spoločnosti ESI ohodnotila ako 100% čistý produkt vyrobený z rastlín pestovaných bez použitia pesticídov a chemických hnojív). Navyše náš gél je plnený do 100% rozložiteľnej tuby, takže nezaťažuje životné prostredie.

Ako Aloe Vera gél pomáha?

  • lupienka, atopická dermatitída, ekzémy, lepšie hojenie, zníženie podráždenia a svrbenia
  • urýchľuje hojenie popálenín a poranení
  • znižuje bolesti svalov, kĺbov a opuch
  • posilňuje drobné cievky a zamedzuje ich praskaniu
  • ničí baktérie a plesne
  • pri slnení chráni pokožku pred slnečným žiarením
  • po slnení upokojuje podráždenú alebo spálenú pleť
  • po uštipnutí hmyzom na potlačenie svrbenia a opuchu
  • má protizápalové účinky.

 

Produkt Aloe Vera Esi Gél s čistým gélom z Aloe Vera je dokonalým riešením pre suchú a poškodenú pleť. Gél, ktorý je vyrobený z čistého extraktu Aloe Vera (pestovaný bez použitia pesticídov), pôsobí na suchú a poškodenú pleť hydratujúcou a výživnou funkciou. Vďaka pôsobeniu obsiahnutých polysacharidov ALOE VERA ESI gél prispieva k udržaniu hydrolipidálnej rovnováhy pokožky a zvyšuje jej tonicitu. Odporúča sa predovšetkým použiť proti podráždeniu, začervenaniu a popáleniu, aj po dlhšom vystavení slnečnému žiareniu. Vhodný pre všetky typy pokožky, transparentný gél, nemastný a úplne absorbovaný, s príjemnou jemnou vôňou.

Vedeli ste, že? …

Čistú šťavu z listov Aloe Vera si môžete pripraviť vo forme džúsu: 100 g gélovej dužiny aloe vera, 200 ml pomarančového džúsu, 200 ml minerálnej vody bez bubliniek, 2 lyžice medu  vložíme do mixéra a premixujeme, ihneď pijeme. Ak nemáme k dispozícií listy čerstvej aloe siahnite po kvalitných šťavách z produkcie talianskej firmy ESI, ktorá ich už vyrába celé desaťročia. Môžete si vybrať ČISTÚ ŠŤAVU bez príchute, šťavu aloe s ČERVENÝM POMARANČOM, s ČUČORIEDKOU a medom, alebo s exotickým ovocím NONI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *