Chudnutie do plaviek je ukryté v 5 dňovej bielkovinovej Express Diet


Diéta, ktorá má výsledky.

5-dňová diéta Express Diet je proteínová diéta fungujúca na princípe ketózy=chudnutie bez hladovania! Je to úplná náhrada jedla na 5 dní určená na zníženie telesnej hmotnosti.

Ketóza je prednostné spaľovanie tukov za súčasného zachovania svalovej hmoty. Metóda bola vyvinutá na Harvardskej univerzite na základe dlhoročného výskumu profesora G. L. Blackburna a s nadšením prijatá verejnosťou pre svoju bezpečnosť a skvelé výsledky. Je vyrábaná vo Fínsku, ktoré je známe svojim škandinávskym postojom k starostlivosti o zdravie a prírodu.
V kufríku sa nachádza 20 instantných jedál = 4 chutné jedlá na každý deň. Instatné jedlá sú nenáročné na prípravu a naozaj dobre chutia a zasýtia!

V stravovacom koncepte sú telu podávané vysoko kvalitné prírodné bielkoviny, za súčasného zníženia príjmu sacharidov, tukov a energie pod 850 kcal. Prvotným zdrojom energie sú pre telo obvykle sacharidy, vzhľadom na ich obmedzený prísun počas 5-dňovej diéty sú rýchlo spotrebované a hlavným zdrojom energie sa stáva uložený tuk. Vysokým príjmom bielkovín zabránime spaľovaniu vlastných proteínov, svalovej hmoty. Táto metabolická zmena sa nazýva ketóza = rýchle odbúravanie tuku behom ketózy produkuje látky, ktoré účinne tlmia pocit hladu a navodzujú pocity dobrej nálady a energie, čo je jedna z hlavných výhod nášho dietetického programu. Preto ju väčšina užívateľov výborne znáša a je schopná vydržať až do konca bez pocitu hladu. Pre ketózu je typické, že vysoký podiel spotrebovanej energie pochádza z tukov. Program je navrhnutý tak, že nemusíte byť odborník na zdravú výživu, ani konzultovať váš jedálniček s výživovým poradcom, pretože 4 jedlá denne Vám poskytnú všetky základné živiny, vitamíny, minerály a stopové prvky ako pri normálnej strave.

VÝHODY Express Diet:

 • jednoduché držanie diéty (netrpíte hladom, máte pocit energie a dobrej nálady)
 • použité vysoko kvalitné prírodné proteíny
 • obsahuje len 850 kcal/deň, pritom pokryje všetky telu potrebné látky ako pri normálnej strave obsahujúcej 2000 kcal/deň
 • odbúrava tuk, nie svalstvo
 • rýchla a jednoduchá príprava
 • všetky jedlá sú veľmi chutné, nepotrebujete hrniec iba misku, nepotrebujete príbor iba lyžicu
 • chudnutie bez výživového poradcu
 • bez JOJO efektu

 I. Varianta: EXPRESNÉ dávkovanie:

5 dňová úplná náhrada stravy na regulovanie telesnej hmotnosti ponúka 4 porcie jedál denne. Ovsená kaša na ráno, 2 x slané jedlo na obed a večeru a sladký kokteil alebo smoothie môžete zaradiť do jedálnička kedykoľvek počas dňa. Denná dávka obsahuje primerané množstvo všetkých základných živín na deň.

Okrem Express Diet už nič iné počas dňa nekonzumujete. 4 porcie Express Diet Vám zabezpečia prísun všetkých živín na celý deň. Energetická hodnota nepresiahne 850 kcal denne. Denná dávka zahŕňa 80 g bielkovín, 42 g sacharidov a všetky základné živiny, ako sú vitamíny, minerály a stopové prvky v rovnakom pomere ako pri normálnej strave s energetickým príjmom 2000 kcal.

Na zabránenie JOJO efektu odporúčame prechádzať na bežné stravovanie postupne;

 • prvý týždeň odporúčame pridať jedno bežné jedlo denne, ideálne polovičnú porciu a 3 produkty Express Diet,
 • druhý týždeň 2 a tretí týždeň 3 bežné jedlá denne. Porcie zvyšujte tiež len veľmi postupne.

Ak nepociťujete hlad, nevynechávajte jedlá, pretože bielkoviny obsiahnuté v našich pokrmoch sú dôležité pre správne fungovanie diéty.

II. Varianta: POHODLNÉ dávkovanie:

Ako čiastočná náhrada stravy. 2-3 porcie z Express Diet denne a k tomu ešte 1-2 bežné jedlá cez deň. Všetky jedlá majú nízky obsah kJ, tukov a sacharidov a obsahujú vysoký podiel rastlinných a mliečnych bielkovín a vlákniny.

Ak sa rozhodnete použiť Express Diet ako náhradu jedného alebo viacerých denných jedál na regulovanie telesnej hmotnosti, je vhodná len ako súčasť diéty so zníženou energetickou hodnotou a ostatné potraviny musia byť jej nevyhnutnou súčasťou. Odporúčame však aj bežné jedlá voliť s vyšším obsahom bielkovín a kombinovať ich so zeleninou a znížiť množstvo sacharidov. Denný príjem kalórií odporúčame udržať pod 1500 kcal denne.

Dodržiavajte pitný režim 2-3 litre vody, minerálnej vody, alebo inej nekalorickej tekutiny denne! Do nápojov môžete pridať nekalorické sladidlo, odporúčame zdravé varianty ako stéviu alebo xylitol. Káva a čaj sú povolené nápoje, ale do pitného režimu sa nezapočítavajú, naopak sa odpočítavajú.

express-diet1

RAŇAJKY:

 • Jablkovo-škoricová kaša. Sýta ovsená kaša Vám dodá energiu na celé dopoludnie. S kúskami jabĺk. Škorica Vás skvele zahreje.
 • Vanilkovo-malinová kaša. Ovsená kaša s naozajstnými malinami a vanilkou. Netradičná chuť, ktorú si zamilujete.

OBED A VEČERA:

Husté sýte polievky ochutené prírodnými zložkami bez glutamanu sodného a bez lepku:

 • Polievka s kuracou príchuťou.  Obsahuje rastlinné bielkoviny z hrášku a sóje.
 • Syrový krém. Sýta polievka vynikajúcej chuti. Obsahuje 11% syra. Ochutená sušenými prírodnými zložkami: cibuľa, mrkva, paprika, petržlen, čierne korenie.
 • Šampiňónová polievka. Vynikajúca hubová polievka, ktorá Vás zasýti aj večer. Neobsahuje lepok ani glutaman sodný.
 • Paradajková polievka. Vás skvele osvieži a zároveň zasýti, pretože, ako všetky naše polievky, je hustá krémová a z jedného sáčku pripravíte naozaj plný tanier polievky. Obsahuje sušené paradajky. Ochutená bazalkou a oreganom.

KEDYKOĽVEK POČAS DŇA :

 • Jahodový smoothie. Osviežujúci koktail s naozajstnými jahodami. Obsahuje 5% jahôd.
 • Čokoládový koktail s malinami. Tradičný čokoládový koktail s kúskami malín. Ak pridáte menej vody, získate cca 150 ml čokoládového dezertu. Môžete však pridať až 400 ml vody (prípadne nízkotučného mlieka) a získate veľký koktail. Každý podľa svojej chuti.

OBSAH KUFRÍKA: paradajková polievka 2ks, syrová polievka 3ks, šampiňónová polievka 3ks, polievka s kuracou príchuťou 3ks, jablkovo-škoricová kaša 3ks, vanilkovo-malinová kaša 2ks, čokoládovo-malinový koktejl 3ks, jahodový smoothie 2ks.

NÁVOD NA PRÍPRAVU

Polievky a kaše: Za stáleho miešania zmiešajte obsah sáčku s 3 dl vriacej vody (kaše s 1,5 dl vody). Najlepší výsledok dosiahnete použitím šľahacích metličiek. Polievku nechajte odstáť 3-5 minút. Upozornenie: Horúcu polievku alebo kašu nemiešajte vo vzduchotesnej nádobe, ako je napríklad šejker!

Kokteily a smoothie:  Zmiešajte s 3 – 5 dl studenej vody, dobre premiešajte, najlepšie v šejkri. Náš tip: ak pridáte menšie množstvo vody do čokoládového koktejlu, vznikne pre zmenu čokoládový dezert, prípadne ho môžete pripraviť aj s horúcou vodou.

Symptómy, ktoré sa môžu prejaviť počas prvého týždňa ketogénnej diéty

Glykogén (zásobná forma sacharidov) uložených v tele vydrží 1 až 2 dni, počas ktorých môžete pociťovať hlad.
Tretí a štvrtý deň sa môžu u niektorých ľudí vyskytnúť problémy s koncentráciou, môžete byť roztržitý a pociťovať bolesti hlavy. U väčšiny jedincov sa naopak nemusí prejaviť ani jeden z týchto symptómov a môžete sa cítiť úplne normálne. Nedostatok solí a tekutín je najčastejším dôvodom únavy a závratov počas ketózy. Na základe skúseností, odporúčame, niekoľko zrniek morskej soli zapiť veľkým množstvom vody. Asi do pol hodiny by ste sa mali cítiť lepšie.
Od 4 až 5 dňa sa bude Vaše energetická hladina zvyšovať a kvalita spánku zlepšovať.

Sledovanie ketózy

Svoju hladinu ketónov môžete sledovať pomocou prúžkov Ketostix, ktoré možno zakúpiť v lekárni. Telo je v ketóze, keď testovací prúžok zmení farbu (majú päťfarebnú škálu). Zápach acetónu v dychu je ďalším ukazovateľom ketózy.

Stravovanie počas diétneho programu ExpressDiet

Nasledujúce potraviny môžu byť počas diétneho programu konzumované v malých množstvách ako alternatíva polievky alebo v situáciách, v ktorých by bolo odmietnutie jedla považované za nevhodné: mäso, ryby, kuracie mäso, vajcia, mliečne výrobky (syry, mlieko, kyslé mlieko, jogurt, tvaroh bez pridaných sacharidov) a čerstvý šalát s dresingom na olejovej báze. Nakladané uhorky môžu byť použité na odstránenie únavy a nedostatku soli.

Cvičenie

Počas diétneho programu odporúčame len ľahké cvičenie ako je chôdza, plávanie alebo jazda na bicykli. V prípade, že vykonávate namáhavé cvičenie, ako je napríklad cvičenie v posilňovni, odporúčame, aby ste skonzumovali 30-50g sacharidov 30 minút pred cvičením. Túto energiu Vám zabezpečí napríklad jeden banán.

Express Diet diétu s 20 chutnými jedlami na 5 dní si môžete kúpiť TU.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *