Prečo by selén nemal chýbať na nočnom stolíku reumatikov ?

S vekom sa hladina selénu znižuje. Nedostatok selénu potom často spôsobuje poškodenie chrupaviek, opuchy kĺbov a reumatické artrózy. Preto by selén nemal chýbať na nočnom stolíku reumatikov – nedostatok selénu môže ovplyvniť reumatické bolesti, poškodenie chrupaviek a opuchy kĺbov.

So selénom je tiež hojenie rán, oparov alebo pásového herpesu úspešnejšie, regenerácie svalov pri športe alebo fyzickej záťaži je rýchlejší a boj s vírusovými ochoreniami ľahšie. Dokonca likvidácia nebezpečných látok a jedovatých splodín je účinnejšia – selén je totiž schopný viazať a do určitej miery neutralizovať škodlivý vplyv ťažkých kovov, ktoré ohrozujú predovšetkým obyvateľov miest a fajčiarov. Tento prvok nedokáže ich vplyv úplne eliminovať, ale výrazne ho obmedzuje.

Prvok selén je životne dôležitý antioxidant, ktorý umožňuje rýchle odstraňovanie voľných radikálov, t.j. látok, ktoré škodia bunkám. Takto chráni náš organizmus pred škodlivými vplyvmi znečisteného životného prostredia a tiež pred radom ochorení. Jeho nízka hladina napr. pravidelne sprevádza angínu pectoris, preto je selén odporúčaný osobám s chorobami srdca.

Vďaka schopnosti selénu zvyšovať pohyblivosť a vitalitu spermií je tiež veľmi vhodný pri neplodnosti.

Selén pôsobí protinádorovo tým, že reaguje s glutatiónom, pričom vzniká superoxid a ďalšie voľné radikály a peroxidy, ktoré sú pre nádorové bunky jedovaté. Tým, že nádorové bunky v sebe hromadia selén a glutatión, začína sebazničujúce proces.

Selén je nevyhnutný pre bunkovú imunitu, hlavne pre funkciu tzv. T-lymfocytov, ktoré zabíjajú poškodené, napr. nádorové bunky. Pri nedostatku selénu vírusy podliehajú ľahšie mutáciám a môžu vzniknúť aj ich nebezpečné formy.

55 µg  organického Selénu nájdete v produkte Diatomit Se + Zn + Mg + Si  

Okrem Selénu obsahuje aj:  143 mg  Diatomitu-kremeliny, 67 mg  Kremíku,  75 mg Horčíku, 10 mg Zinku, 95 µg  Ríbezle čiernej a to všetko v rastlinnej kapuli, úplne bez prídavných a konzervačných látok!

Minerály patria medzi dôležité zložky organizmu, ktoré nevyhnutne potrebuje naše telo pre správne fungovanie. Sú nenahraditeľné pri vývoji a raste všetkých orgánov tela, fungovaniu vnútorných orgánov, svalov a kostí. Majú rovnako zásadný význam ako vitamíny.

Diatomit Se+Zn+Mg+Si

100 µg Selénu  obsahuje produkt SMOKEVITAMIN.

Je  to jedinečný multivitamínový produkt, nielen pre fajčiarov, obsahujúci kombináciu 14 výťažkov z rastlín, minerálov, vitamínov a dôležitých antioxidantov pre podporu zdravia všetkých aktívnych ale aj pasívnych fajčiarov. Nájdete v ňom extrakty z rastlín: Ganoderma, Zelený čaj, Ginko, Dúška tymianová, Rumanček kamilkový, Pestrec mariánsky, Zázvor, Zeler, Vitamín C, Vitamín E, Vitamín A, Selén, Horčík a Koenzým Q10.

 smoke vitamin


50 µg Selénu nájdete aj v produkte určenom pre všetkých aktívnych mužov: MEN MULTIVITAMIN  a  pre ženy: WOMEN MULTIVITAMIN

Sú to produkty špeciálne vyvinutý pre mužov a pre ženy, obsahuje všetky vitamíny, minerály, aminokyseliny a bylinné extrakty v ideálnej kombinácii pre mužské  a ženské telo s miernou dennou psychickou alebo fyzickou záťažou.

MEN Multivitamín obsahuje v 1 tablete množstvo antioxidantov a kľúčové aminokyseliny:

  • 14 vitamínov (vitamín C, A, E, D3, B1, B2,B3, B5, B6,B12, kyselina listová, biotín, inositol)
  • 10 minerálnych látok (Vápnik, horčík, zinok, kremík, selén, jód, bór, meď, mangán, chróm )
  • 7 rastlinných extraktov (zelený čaj, spirulina, brusnica, mladá pšenica, lykopén, luteín, bioflavonoidy)
  • 4 aminokyseliny (L-Glutamín, Dl-Methionín, L-Arginín, L-Karnitín)

 

Vector white plastic medical container

Vector white plastic medical container

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *