Odstránenie bradavíc pomocou domácich receptov

Bradavice tvorí vírus známy pod skratkou HPV, je to jeden z najrozšírenejších vírusov na svete. Bradavice zvyčajne zasiahnu len určitú časť tela (chodidlá ruky, tvár), podľa toho na aký vírus narazíte.  Ak sa chcete vyhnúť bradaviciam, odporúčame posilniť Váš imunitný systém. Na kúpaliskách a  plavárňach hrozí zvýšené riziko napadnutia vírusom HPV, preto vždy choďte v prezuvkách až k bazénu. Dnes je veľa moderných spôsobov ako odstrániť bradavice, najrozšírenejšie je odstránenie tekutým dusíkom či  laserom.  Máme pre Vás však aj niektoré domáce spôsoby ako sa  ich zaručene  raz a navždy zbaviť.

 

Posilnite si svoju IMUNITU alebo vyskúšajte:

a) jablčný ocot

Namočte chumáčik vaty to octu a prilepte ho náplasťou na kurie oko alebo bradavicu aspoň na hodinu alebo dve denne.

b) cesnak

Pomliaždite strúčik čerstvého cesnaku na jemnú kašičku. Tú potom aplikujte priamo na bradavicu alebo kurie oko a miesto prelepte náplasťou. Aplikujte nový cesnak každý deň. Zanedlho bradavica spľuzgieravie a do týždňa úplne odpadne. Buďte však opatrný a nenaneste cesnak na okolitú zdravú kožu. Ten je totiž pomerne agresívny a mohol by kožu vyžrať. Na tento účel pomáha pred jeho aplikáciou pomazať okolitú kožu trochou oleja alebo vazelínou.

c) propolis

1) Na špičke lyžičky nahrejeme kúsok propolisu a pritlačíme ho na bradavicu. Následne bradavicu s propolisom prelepíme a necháme tak až do vypadnutia bradavice. V prípade skoršieho odpadnutia propolisu postup zopakujeme.
2) Na malý kúsok vaty nakvapkáme propolisovú tinktúru a vatu priložíme a prilepíme na bradavicu. Každý večer do vaty prikvapneme trošku tinktúry alebo nalepíme novú namočenú vatu. Vydržíme až do úplného vypadnutia bradavice. Do bradavíc sa nerýpe a nestrihá, odpadnú samé. Propolis musí na bradavicu pôsobiť nepretržite a tým ju dostane von.

d) púpavová miazga

Odtrhnite púpavu z vašej záhradky alebo hocikde spred domu, zlomte nožičku a nakvapkajte vytekajúcu miazgu na bradavicu. Robte to denne až dokým neodpadne. Miazga bude mierne dráždiť pokožku a tým stimulovať váš imunitný systém k tomu, aby sa bradavice zbavil. Avšak nepožívajte púpavy, ktoré rastú na miestach postrekovaných za posledných pár rokov herbicídmi.

e) vitamín C

Rozdrvte tablety vitamínu C na prášok, pridajte pár kvapiek vody a vytvorte z toho kašičku. Tú potom naneste na kurie oko a prelepte náplasťou. Vysoká kyslosť vitamínu C pomôže k jeho odstráneniu a zároveň povzbudí imunitný systém k akcii. Pre tento účel avšak použite vitamín C vo forme kyseliny askorbovej. Nekyslé formy, ako napríklad askorbát vápenatý by síce tiež podporili imunitný systém, no nemali by priamy vplyv na bradavicu, zakúpite TU: https://lekarendoma.sk/produkt/marathontime-premium-line-vitamin-c-1-000mg/

f) banán a citrónová kôra

Odkrojte kúsok banánovej alebo citrónovej kôry, priložte ju na bradavicu a prelepte náplasťou pred tým, než pôjdete spať. Chemické látky a oleje obsiahnuté v kôrkach pomôžu bradavice rozpustiť a odstrániť.

g) papája

Vezmite nedozretú papáju a urobte do nej pár zárezov, z ktorých vytečie miazga. Tú pozbierajte a nechajte na vzduchu zatuhnúť. Po stuhnutí ju opäť trocha zrieďte s vodou a pastu natrite na postihnuté miesta ráno a večer. Enzým nachádzajúci sa v papáji natrávi bradavicu a odumreté časti kože.

h) bazalka

Nalepte nakrájanú a pomliaždenú bazalku na bradavicu s použitím vodotesnej náplasti prvej pomoci. Robte to každý deň a v priebehu týždňa vírusy ničiaca látka bazalky vašu bradavicu alebo kurie oko usmrtí.

i) ricínový olej

Natieranie ricínového oleja na bradavicu ju do týždňa rozloží. Bude to dôsledok toho, že olej zanechá pokožku vlažnou a po čase sa stvrdnutá koža jednoducho rozpadne.

j) aloe vera

Ak náhodou pestujete doma aloe vera, odtrhnite z nej jeden list a vytečený gél natierajte na bradavicu. Robte to každý deň a bradavica skoro zmizne. Pravdepodobnou príčinou je kyselina jablčná nachádzajúce sa v aloe vera. Vhodné je užívať Aloe Vera vnútorne (na posilnenie imunity organizmu), pre viac info TU: https://lekarendoma.sk/kategoria-produktu/esi-aloe-vera/aloe-vera-stavy/

a zároveň aplikovať aloe vera gél na pokožku na problematické miesta TU: https://lekarendoma.sk/kategoria-produktu/esi-aloe-vera/pripravky-na-problematicku-plet/

Tipy na predchádzanie vzniku a šírenia bradavíc:

1.Užívajte hubu Hliva ustricová  (Pleurotus ostreatus) lebo má  schopnosť stimulovať bunky, ktoré v tele vytvárajú prirodzenú imunitu. Za túto schopnosť vďačí hliva pleuranu, teda polysacharidu zloženého s glukánov, ktoré v ľudskom tele stimulujú bunky prirodzenej imunity a vytvárajú protizápalovú aktivitu. Osvedčila sa ako účinný pomocník  pri  ekzémoch a odstraňovaní bradavíc vírusového pôvodu. Užívajte aspoň 1 mesiac.

Zakúpite TU: https://lekarendoma.sk/produkt/hliva-ustricova-pleurotus-ostreatus-90-tabliet/

2. Neohrýzajte si nechty a kožu. To môže rozšíriť vírus z jednej ruky na druhú.

3. Po umytí rúk si ich dobre osušte. Bradavice sa ľahšie prenášajú za mokra. Tým výrazne zmenšíte riziko, že nakazíte niekoho iného

4. Nechajte bradavice a kurie oká na pokoji. Neškriabte a nerýpte a sa v nich, pretože počas toho sa vírus môže rozšíriť na ostatné miesta vašej kože.

5. Ak už máte bradavicu, tak jej odstránenie neodkladajte! Čím je bradavica väčšia, tým sa dlhšie a horšie odstraňuje.

Zdroj: howtogetridofstuff.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *