Ľadviny a moja osobná skúsenosť alebo prejavy porúch močových ciest a mechúra

Na žiadosti a prosby viacerých som sa rozhodol zverejniť svoje skúsenosti s ľadvinami. Vopred upozorňujem, že nemienim polemizovať, čo sa v akej príručke píše, čo kto na túto tému povedal a napísal. Sú to poväčšinou moje vlastné skúsenosti!

V prípade potreby budem tento blog dopĺňať ale odpovedať len na pripomienky k veci.
Nemyslím si, že má zmysel písať ucelený návod ako si pomôcť – každý človek je jedinečný a každý si musí nájsť svoju cestu sám. Mňa k nasledujúcim poznatkom priviedlo 10 ročné trápenie s ľadvinami, vrátane 2 operácií. Zdá sa, že mám všetko za sebou. Vďaka bohu.

Nasledujúce odseky možno spolu nesúvisia či nenadväzujú, predkladám ich skôr na meditácie a rozmýšlanie než ako ucelený súhrn.

Definície a príznaky:
– Ľadviny sú podľa tradičnej čínskej medicíny najdôležitejší orgán z pätice hlavných orgánov (rgulujú telesné tekutiny, no a človek je z 80% “voda” . Sú nositeľmi Jinovej energie, vládne im živel vody. Ich jangový párový orgán je močový mechúr. Podľa západnej medicíny (zjednodušene) čistia krv a tvoria moč.
– Ľadviny sú „najvernejší“ orgán tela. Pracujú neúnavne aj pri záťaži a prakticky sa na nič „nesťažujú“ – keď sa však ozvú bolesťou, býva už veľmi zle! Problémy sa dajú však rozoznať vopred:
– Fyzycké prejavy: Chronická únava, bolesť v krížovej kosti, chlad v nohách, nočné močenie, oslabená sexualita, potraty, opuchy pod očami (známe vačky), časté zápaly hrdla, poruchy sluchu a problémy s ušami, krehkosť zubov a kostí
– Psychické prejavy: Strachy, obavy, váhavosť, vzťahovačnosť, úzkosť, podozrievavosť, povrchnosť.
– Medzi prejavy poruchy močových ciest a mechúra patrí aj: stuhnutost a bolesť chrbta, rednutie a strata vlasov, bolestivý chlad a tŕpnutie v prstoch na končatinách, krvácanie z nosa, hlieny v nose, žlté očné bielka.

Pomoc:
TEPLO!!!!
– Najdôležitejší bod. Ľadviny teplo milujú, v chlade trpia a ich „výkon“ rapídne klesá. Ľudský organizus sa snaží udržať pre ľadviny tepelný komfort a v prípade ich podchladenia odoberá teplo končatinám. V extrémnom prípade – najmä pri pseudomóde našich –násťročných dievčat, ktoré nosia oblečené „holé kríže“ dokáže v pude sebazáchovy obaliť rýchlo tieto partie tukom. A slečny sa dostávajú do začarovaného kruhu. Čím sú viac sexy tým viac priberajú, potom menej jedia a organizmus úplne rozhasia….
– Žiadne oblečenie v zime nie je dosť pre ľadviny. Zima je aj v kalendároch (čínskych, ezoterických…) zasvätená starostlivosti ľadvinám. Ľadvinový pás by mal byť samozrejmosť. Denná auto masáž ľadvín je pre ne balzamom. Stačí sa predkloniť a 10-20 min intenzívne trieť chrbát v mieste ľadvín i nadľadvín.
– Naopak, pri teplom počasí dopriať ľadvinám slnečný kúpeľ na holú kožu. Hoc aj na zastávke pri čakaní na autobus (nech si spolucestujúci ťukajú na čelo…).
– NIKDY nemať na sebe mokré plavky!!! To považujem za nesmierne dôležitý bod. Kúpať sa buď natur, alebo okamžite po vyjdení z vody sa prezliecť.
– Nosiť termoprádlo, alebo pri prepotení chrbta sa prezliekať

TEKUTINY
– Dvojpólový pitný režm (môj vlastný objav) s blahodárnymi účinkami: Doobeda pijeme „ako dúhy“. Podľa počasia, pracovnej záťaže či relatívnej vlhkost vzduchu 1- 5 litrov VODY. Šťavy, polievky nie su pitie ale jedlo. Osobne sa snažím až do 12.00 nič nejesť. Medzi 12.00-18.00 jedlo. Najlepšia voľba je samozrejme RAW, ale nemusí to byť dogma. Pitie obmedzené, podľa potreby, nikdy nie spolu s jedlom! Aspoň 20 minut pauza pred i po. Po 18.00 nič pevné do úst! Po 19.00 žiadna tekutina! Ideálne je ísť spať pred 22.00. Pri dodržaní tohto režimu, si ľadviny v noci oddýchnu a netrápia nás „behaním“ na WC
– To čo tečie z našich vodovodov nepovažujem za vodu. Stačí si pozrieť na dno varnej konvice alebo odrievacie teleso práčky po týždni! To všetko svinstvo čo je tam nalepené spracovávajú naše ľadviny! Voda ideálna z prameňa, alebo aspoň filter.
– Žiadne mlieko, a mliečne výrobky. Veľmi dôležitý prvok – vápnik z mlieka sa na zlosť našich doktorov nehromadí v kostiach ale v cievach a ľadvinách! Väčšína ľadvinových kameňov je na báze kalcia…..
– Aspoň každý druhý den jeden citrón do vody. Okrem toho že zvyšuje priaznivo Ph organizmu, rozpúšťa nánosy. (aj tá varná konvica sa ním super čistí)
– Žiaden alkohol. Je to priamy vrah pečene, ale tichý zabiják ľadvín! Vianočný punč raz za rok zvládnu, ale pravideľný štamprlík, či decko vinka, pre „zdravie“ ktorý doporučil pán doktor ich ničí. A doktorkovi prihráva bodiky od poisťovne…. Zradné je i pivo. Ideálne je nealkoholické zo zásaditej vody (vraj Plzeň….) Nikdy však nie večer, alebo tesne po jedle!
– Nikdy nepiť studené nápoje. Prvé ranné pitie je dobré si ohriať (napr. na radiatore na teplotu tela)
– Bylinkové čaje. Zlatobyľ, Praslička, Erika obyčajná (Vres) …..
– Pre ladviny sú veľmi nebezpečné “moderné” energetické (sic) nápoje, ale aj tradicná kofola! Tú mi dokonca zakázali urológovia po operáciách. O Cocca a Prepsi colach snád ani nemusím písať….

STRAVA
– VYLÚČIŤ ZO STRAVY SOĽ. “Soliť” bylinkami alebo nesoliť. Prechodne obdobie je asi mesiac. Potom človek začne citiť prirodzenú slanosť i v paradajkach 🙂
– Všetko čo má v prirodzenej forme tvar ľadvín – ideálna je fazuľa a strukoviny ale i orechy!
– Veľa zeleného (šalát, špenát…)
– Celé močové cesty vynikajúco prečistí ŠPARGĽA, najlepšie surová
– Vhodný v lete je melón – v zime dokáže zachladiť.
– Vyhýbať sa ťažkostráviteľným plodom (napr. huby) ale nemusí to byť dogma 😉
– Pre ľudí čo nie sú 100% RAW: Vylúčiť zo stravy mäso: akceleruje tvorbu kyseliny močovej do krvy a znižuje Ph!!!!
– Vylúčiť zo stravy vyprážané a pečené jedlá, hoc i zeleninové. Prepálený tuk je JED na ľadviny!!!
– Nič studené (zmrzlina shake, nanuky) – okrem nevhodných obsahov zachladzujú!
– Nepoužívať zeleninu a ovocie ktoré boli zmrazené!!!!! Informáciu o chlade si uchovajú aj po zohriatí!
– Jesť prehrievajúce plodiny: Zázvor, cesnak….. Údajne Chili papričky nie sú vhodné, ale ja si dávam 🙂

CVIČENIA
– okrem masáže, je dobrý predklon v sede, s vystretými nohami. Snažíme sa chytiť špičky nôh a vo výdrži kľudne dýchať.
– dychové cvyky – mentálne predýchavanie ľadvín, srdca, pečene, sleziny a pľúc
– Joga alebo Taojoga, Chi-kung, Eurytmia a pod
– sedávať vystretý, ak sa nedá, tak s ohnutým chrbtom. Ohnutý chrbát nie je to isté čo zhrbenie!!! (Pri sedení s ohnutým chrbtom, využiť voľné chvíľky na masáže)
– reflexná terapia ladvinových bodov na chodidlách

posilnime20si20oblickyINÉ UŽITOČNÉ RADY
– PRE TÝCH ČO MAJÚ ODVAHU: Vylúčiť zo života chemické LIEKY !!!!!! Každý chemický liek zanáša ľadviny. Aj taký obyčajný zrážeč teploty ako Paralen, zamestná ľadviny na dlho! A teraz nech ma nejaký MuDr. dá kľudne na súd: NIE ANTIBIOTIKAM!
– Aromaterapia – (Borievka, Céder, Cyprus, Limet ….)

Všetko čo som opísal, má súvis s fyzickou a duševnou stránkou ľadvinových problémov.
Prajem každému krásne a zdravé ľadviny 😉 Aj tým čo si po prečítaní tohoto ťukajú na čelo: Tiež som to robil ale múdry Život ma donútil premýšľať aby som mohol napísať tieto riadky ……..

Blog : Emil Schenk freshness.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *