Horoskop zdravia 2016

Naše znamenie ovplyvňuje nielen to, akí sme, ale aj to, ako funguje naše telo. Zistite, ktoré sú vaše zraniteľné miesta a začnite sa o seba viac starať!

Baran 21. 3. – 20. 4.

baran

Na čo si dávať pozor 
Barani by sa mali obzvlášť starať o všetko od pliec vyššie. Najnáchylnejšia na bolesti je hlava, časté sú migrény i bolesti zubov.
Akí sú
Energickí a sebavedomí, vodcovské typy. Svoju energiu sú ochotní investovať všade, kde to je potrebné. Sú ohniví až spaľujúci, túžia po obdive a nezávislosti.
Zdravie
Váš organizmus sa dokáže vyrovnať s hocičím, vo vyššom veku vás môže potrápiť vysoký tlak. Pozor na popáleniny! Vyhýbajte sa stresovým situáciám, aby ste predišli infarktu. Zabudnite aj na prílišné slnenie, hrozia bolesti hlavy.
Prevencia
Nepracujte až do vyčerpania, hoci si myslíte, že to zvládate, časom sa to môže kruto prejaviť. Snažte sa všetko zvážiť prv, než „vybuchnete“, nie je to dobré pre váš kolísavý tlak. V stravovaní objavujte chuť byliniek.

Býk 21. 4. – 20. 5.

byk

Na čo si dávať pozor 
Býci by sa mali zamerať na oblasť krku, hlasiviek, mandlí a dolnej čeľuste. Citlivý je i jazyk. Sú náchylní na všetky ochorenia hrdla.
Akí sú
Potrebujú pokoj a nemajú radi zmeny. Láka ich pohodlný nenáročný život s dostatkom peňazí. Milujú zemité prírodné materiály, bývajú stáli a verní partneri.
Zdravie
Pozor na sklony k priberaniu a nečinnosti! Kvôli vášmu citlivému hrdlu by ste mali byť nepriateľ prievanu a chladu. Radšej sa vyhnite zápalom mandlí, aby sa infekcia nerozšírila aj inde.
Prevencia
Zišlo by sa viac pohybovej aktivity, hoci vám nevonia. Na začiatok skúste aspoň niečo nenáročné. Vyhýbajte sa údeninám a kolovým nápojom, zvyšujú vnútorné napätie. Nepokoj poľaví pri pití čaju z ľubovníka.

Blíženci 21. 5. – 21. 6.

blizenci

Na čo si dávať pozor 
Toto znamenie ovplyvňuje najmä ramená, ruky a prsty. Zamerať by sa mali aj na pľúca a priedušky, sú náchylní na astmu, zápal priedušiek i nádchu.
Akí sú
Striedajú sa u nich nálady a akoby dve tváre. Vystihuje ich nestálosť. Chvíľu milujú a sú starostliví a potom sú hneď schopní nenávidieť a ignorovať. Záleží im na materiálnych hodnotách. Občas závidia a žiarlia.
Zdravie
Vaša nestálosť môže za časté napätie a nervozitu. Váš organizmus sa s tým nevyrovnáva práve najlepšie. Vyhýbajte sa vlhkosti a chladu. Okrem pľúcnych a prieduškových ochorení vám hrozí aj reuma či vredy na žalúdku.

Prevencia
Porozmýšľajte nad plávaním a častejšie si doprajte pravidelnú stravu i oddych. Používajte prírodné liečivá ako cesnak či chren. Žihľavový čaj vám tiež ulahodí.

Rak 22. 6. – 22. 7.

rak

Na čo si dávať pozor 
Raci mávajú problémy so zubami. Ich citlivá oblasť je žalúdok, pečeň a prsia.

Akí sú
Hoci pôsobia rázne, v skutočnosti sú neistí. Ťažko znášajú kritiku a často trpia vo vnútri. Cenia si vernosť a náklonnosť. Sú to milí a príjemní spoločníci so sklonom k fantazírovaniu.
Zdravie
V mladosti často trpia žalúdočnou nervozitou aj bolesťami hlavy. Ženy by si mali pravidelne kontrolovať prsníky. Nejedzte jedlá, o ktorých viete, že vám nerobia dobre. Určite nesiahajte po alkohole, keď hľadáte nejaké riešenie.

Prevencia
Prácu si systematicky rozdeľte a nechcite urobiť všetko hneď. Doprajte si dostatok vápnika a fluóru, zamedzíte vzniku zubných kazov. Pozitívny účinok má na vás šalvia.

Lev 23. 7. – 23. 8.

lev

Na čo si dávať pozor
Najnáchylnejšie na choroby je srdce, miecha, nervy a krvný obeh. Hrozia aj problémy s chrbticou, takže pozor pri dvíhaní ťažkých vecí.
Akí sú
Radi vedú a organizujú druhých a vystavujú sa na obdiv. Nemajú radi protirečenie, sršia energiou a silou. Neúspechy znášajú ťažko.
Zdravie
Hýčkajte najmä svoje srdce, pozor aj na tepny a trombózy. Citlivý je aj žlčník, vyhnite sa dráždivým jedlám. Choroba u vás zväčša prepukne náhle a neočakávane.
Prevencia
Dožičte si veľa spánku a náročné úlohy zvládnite ráno – vtedy vám to najviac páli. Dopujte sa vitamínmi, najlepšie v ich prirodzenej forme. Používajte viac petržlenu, rasce a kôpru.

Panna 24. 8. – 23. 9.

panna

Na čo si dávať pozor
Citlivé sú brušné orgány, teda celý tráviaci trakt. Panny mávajú krásne nechty. U pánov býva problematická oblasť semenníkov.
Akí sú
Často chcú dosiahnuť dokonalosť, a to najmä svojím rozumom. Niekedy ich brzdia vlastné zábrany a často sa skrývajú za rôzne pravidlá, ktoré vyhovujú ich vysokej morálke. Cenia si čestnosť a spoľahlivosť.
Zdravie
Neuškodilo by menej sa zaoberať sebou a chorobami. Citlivo reagujete na počasie. Strážte si oblasť žalúdka a čriev. Skúste viac posilňovať svaly.

Prevencia
Vášmu žalúdku ulahodia upokojujúce čaje. Jedlo si rozdeľte na viac menších dávok. Prijímajte dostatok vitamínu B. Z byliniek vám urobí dobre napríklad rozmarín.

Váhy 24. 9. – 23. 10.

vahy

Na čo si dávať pozor
Citlivými miestami sú obličky a nadobličky aj močový mechúr. Váhy mávajú krásnu pokožku, ktorá vyzerá mlado aj v pokročilom veku
Akí sú
Váhy sú stále v pohybe, sú otvorené a s obľubou prežívajú aj pocity iných. Problém im robí rozhodovanie a svoje povinnosti niekedy odsúvajú. Mali by viac počúvať svoju intuíciu.
Zdravie
Zdravotné problémy sa väčšinou ohlásia bolesťami hlavy. Nerovnováha sa často odzrkadlí aj na pokožke, hrozia zápaly a ekzémy Vaším strašiakom sú aj cysty a obličkové kamene. Šetrite si kríže a chrbát.
Prevencia
Uvažujte viac nad tým, čo robíte a doprajte si viac spánku. Lieky, alkohol aj cigarety na vás majú extra nepriaznivý účinok. Veľa kráčajte pešo a pozor na nadmerné prekyslenie organizmu. Užívajte vápnik. Jedzte viac obilnín.

Škorpión 24. 10. – 22. 11.

skorpion

Na čo si dávať pozor
Citlivými orgánmi Škorpiónov sú močový mechúr, prostata, ale aj nos a reprodukčné orgány. Ženy mávajú zväčša problémy s menštruáciou.
Akí sú
Baví ich milión vecí, najradšej by spoznali všetko. Na seba majú vysoké nároky. Zaujímajú sa o psychológiu a na druhých občas pôsobia rozporuplne.
Zdravie
Váš sexuálny život je viac než pestrý, preto pozor na pohlavné choroby. Často mávate zdurené žľazy, aj tak sa u vás prejavuje infekcia. Zvýšenú pozornosť venujte aj močovému mechúru.
Prevencia
Občas trochu pribrzdite, nemusíte stíhať všetko. V pokročilejšom veku hrozí priberanie, preto jedzte zdravšie. Zo svojho tela si spravte chrám a viac sa oň starajte.

Strelec 23. 11. – 21. 12.

strelec

Na čo si dávať pozor
Často sa u Strelcov ozývajú bolesti bedier, citlivé sú aj stehná a sedací nerv. Nezanedbajte ani pečeň a pľúca.
Akí sú
Strelci sú obľúbení pre svoj optimizmus. Sú to dobrodružné povahy, baví ich rýchlosť a nepredvídateľnosť. Často rozdávajú sľuby, ktoré nevedia splniť a všetko by mali najradšej hneď.
Zdravie
Dajte si pozor na úrazy. Občas vás potrápia reumatické bolesti aj zápaly nervov. Nehltajte všetky tabletky, čo vám prídu pod ruku, ničíte si pečeň. Pozor na nadváhu v zrelom veku.
Prevencia
Zbytočne neriskujte. Máte síce dobrú kondíciu, ale tá vám bude pri zranení nanič. Snažte sa viac plánovať, aby ste neboli nervózni, že nič nestíhate. Aj keď máte občas problémy so spánkom, nespoliehajte sa na chémiu, skúste radšej prírodné produkty a viac fyzickej aktivity.

Kozorožec 22. 12. – 20. 1.

kozorozec

Na čo si dávať pozor
Kolená a nohy, to je ich prekliatie. Často sa ozývajú aj kĺby, hrozí reuma alebo artritída. Pozor aj na zlomeniny a vykĺbenia.
Akí sú
Kozorožci majú svoj pohľad na život a len ťažko zmenia názor. Nebývajú veľmi priateľskí, akoby sa báli otvoriť sa svetu. Zdá sa, že všetko majú premyslené a držia sa svojich zásad
Zdravie
Vo vyššom veku je ohrozený sluch. Vaše choroby vznikajú dlhodobo, nie nečakane. Zamerajte sa na svoje kosti a ich výživu. Bez napätia sa zbavíte aj žalúdočných problémov.
Prevencia
Tešte sa z každého nového dňa a dýchajte vzduch z plných pľúc. Prospejú vám hory. Máte výborný metabolizmus a takmer nepriberáte, preto si občas dožičte aj nejakú maškrtu. Prijímajte veľa vápnika a fosforu a pite minerálne vody.

Vodnár 21. 1. – 19. 2.

vodnar

Na čo si dávať pozor
Lýtka, krvný obeh a dýchanie – to sú kľúčové oblasti Vodnárov. Za ich zdravotné problémy môžu zväčša nehody, ktoré vznikajú, keď je ich vládnuca planéta Urán v nepriaznivom postavení.
Akí sú
Obľúbení a vtipní, takí sú Vodnári. Prejavujú sa ako originálni ľudia s nevšednými nápadmi. Radi pomáhajú. Peniaze pre nich nie súpodstatné. Vodnári vedia výborne argumentovať.
Zdravie
Občas uberte z „plynu“. Dávajte si pozor na pády a predchádzajte kŕčovým žilám, takže občas nohy hore. Naučte sa viac uvoľniťa občas zhlboka dýchať. Na studené ruky a nohy je najlepší sex alebo šport.
Prevencia
Skúste trochu experimentovať s ovocím a zeleninou, existuje veľa spôsobov, ako ich pripraviť, aby vám chutili. Vyhýbajte sa návykovým látkam a skúste nejakú meditačnú techniku.

Ryby 20. 2. – 20. 3.

ryby

Na čo si dávať pozor
Nohy a ešte raz nohy, prsty na nohách a lymfatický systém. Ryby by mali občas skrotiť prehnané emócie a sklony zapiť žiaľ.
Akí sú
Bútľavé vŕby pre druhých, trochu samotári a trochu tajnostkári. Citlivé duše, ktoré milujú svoj domov a rozumejú umeniu. Do lásky sú ochotní investovať všetko.
Zdravie
Snažte sa kontrolovať svoje sklony k pesimizmu a svoje myslenie smerovať pozitívne. Často na stresové situácie reagujete sťahmi žalúdka a vnútornou triaškou.
Prevencia
Pre vás je ideálna joga a prehĺbenie dýchania. Často si masírujte chodidlá (alebo si ich nechajte masírovať) a kráčajte naboso. Jedzte veľa zeleniny.

Odpočinok prospieva každému znameniu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *