Ako najrýchlejšie nakopnúť imunitu? Odpoveďou je VITAMÍN C

Nedostatok vitamínu C je spojený s častými nádchami a prechladnutiamu. Tie môžu viesť až k zápalu pľúc a ďalším respiračným ochorením, ktoré môžu ohroziť váš život. Ak bývate často chorý, vaše telo sa vám snaží naznačiť, že s fungovaním imunitného systému niečo nieje v poriadku. V čase koronavírusu je preto dôležité imunitu posilniť všetkými možnými spôsobmi, aby sa telo pred vírusom vedelo čo najúčinnejšie brániť. Ako na to?

Vitamín C patrí medzi úplne základné látky v ľudskom tele. Náš život by bez neho nebol možný. Od vitamínu C závisí spevňovanie, regenerácia a rast srdcovocievneho systému, svalov, šliach, kĺbov a kostí. Umožňuje prácu buniek aj pri nedostatku kyslíka a zvyšuje odolnosť voči fyzickej záťaži a bolesti. Práve v období rozšírenia vírusových ochorení je veľmi dôležité zabezpečiť dostatočný príjem tohto vitamínu. Ako zistíme, že ho máme v organizme v nedostatočnom množstve? Povie nám to samo naše telo. Toto je 5 najčastejších príznakov nedostatku vitamínu C.

1.Náchylnosť na infekcie

Áno, povesť vitamínu C ako účinného nástroja v boji proti prechladnutiu a infekciám je známa už od nepamäti. Ak máte nedostatok céčka, chrípka vás jednoducho premôže oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Samozrejme, ak je infekcia priveľmi silná, nemusí vám pomôcť ani vitamín C a choroba vás premôže, avšak s dostatkom vitamínu C máte proti chrípke oveľa lepšiu šancu.

2.Únava

Ráno nevládzete vstať z postele. V práci ste bez nápadov a zívate celý deň. Večer prídete z práce domov a nechce sa vám nič robiť, tak zadriemete pri televízii. Únava je vážnejší problém, ako sa zdá a celkovo je veľmi úzko prepojená s našou produktivitou a s celkovou kvalitou vášho života. Práve nedostatok vitamínu C môže spôsobiť, že cítite vyčerpanosť a nechuť do života, dokonca až depresívne stavy.

3.Pomalé hojenie rán

Pomalé hojenie rán môže byť spôsobené napríklad vážnosťou alebo hĺbkou poranenia, ale aj nejakým zdravotným problémom v organizme. Týmto problémom môže byť aj nedostatok vitamínu C. Jeho dostatok spôsobuje tvorbu tkaniva v pôvodnej rane, takže hojenie je rýchlejšie.

4.Zápal ďasien

Zápal ďasien je považovaný aj za predstupeň parodontitídy. Spôsobuje ho najmä nedostatočná či nesprávne vykonávaná ústna hygiena a následné hromadenie plaku na zuboch a ďasnách, ale aj nedostatok niektorých vitamínov – najmä vitamínu C. Zápal ďasien sa prejavuje slabým krvácaním ďasien a často je sprevádzané opuchom ďasien a bolesťami zubov. Jedným z prejavov zápalu ďasien je aj nepríjemný zápach z úst.

5.Suché vlasy a suchá pokožka

Suchá pokožka je nepríjemný problém, s ktorým sa môže stretnúť každý z nás. U mnohých ľudí sa prejavujú na okrem kožných problémov aj problémy s kvalitou vlasov, ktoré sú suché, lámavé a rozstrapkané na koncoch. Príčiny týchto problémov môžu byť rôzne, či už genetické alebo hormonálne faktory, vek alebo aj nedostatok vitamínov. Práve vitamín C je dôležitý pre kvalitné vlasy a pokožku a jeho nedostatok sa na našom tele rýchlo prejaví.

Ako do nášho tela doplníme vitamín C? Jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť dostatok vitamínu C v pravidelných intervaloch, je jesť vyváženú stravu, ktorá obsahuje dostatok tohto vzácneho vitamínu. Nachádza sa najmä v paradajkách, listovej zelenine, špenáte, brokolici a v citrusových plodoch. Nezabudnite tiež na sladké zemiaky (bataty), ananás a papriku. Odporúčaná denná dávka vitamínu C pre dospelého človeka je 100 mg na deň. Ak však tieto potraviny nemáte v obľube alebo pri vašom životnom štýle alebo pracovnom tempe ich nemáte čas konzumovať, vitamín C môžete doplniť aj vo forme doplnkov výživy, ktoré môžu mať rôzne formy. Pre optimálne fungovanie obranyschopnosti v súčasnosti rad odborníkov odporúča príjem až 1 gramu vitamin C denne (1000 mg) ako prídavok ku strave bohatej na ovocie a zeleninu. Kompletnú ponuku vitamínu C nájdete aj v našom eshope.

Náš vitamín C značky MARATHONTIME obsahujúci vitamín C + vápnik + prírodné bioflavonoidy zo šípok a citrusov pre zvýšenie účinnosti vitamínu C v organizme si môžete kúpiť TU.

Ak preferujete tekutú formu, vyskúšajte náš tekutý vitamín C značky VITAMIN BOTTLE s extraktami z ríbezle čiernej a ruže šípkovej. Nájdete ho TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *