5 tipov, ako byť v bezpečí pred koronavírusom

Koronavírus SARS-CoV-2 sa stal medzinárodným strašiakom súčasnosti. Počet nakazených na Slovensku aj v okolitých krajinách každým dňom rastie. Prinášame vám 7 bodov, ktorých dodržiavanie určite zlepší vašu šancu, že s koronavírusom neprídete do styku.

1. Pokiaľ nikde nemusíte ísť, zostaňte doma

Podľa možností by sme sa mali zdržiavať v domácom prostredí. Neodporúča sa cestovať a navštevovať obchody. Výnimkou sú jedine potraviny, lekárne a drogérie. Choďte preto von, ak iba naozaj musíte a snažte sa vyvarovať kontaktu s inými ľudmi. Ak vám veľmi chýba čerstvý vzduch, choďte sa radšej vyvetrať do prírody.

2. Žiadny priamy kontakt !

Vyhýbajte sa priamemu kontaktu ako podaniam rúk, objímaniu alebo bozkávaniu.

3. Rúško nie je hanba !

Rúška sú najdôležitejšie, keďže blokujú šírenie sekrétov do okolia. Momentálne je dosť problém ich zohnať, ale ak nejaké doma nájdete, určite ich využite. Zakrývajte si nos aj ústa, keď kašlete alebo kýchate. Kýchajte vždy do lakťa, nie do dlane – týmto spôsobom sa radikálne znižuje riziko infekcie.

Vedeli ste, že? …

U nás v obchode LekarenDoma.sk doručujeme všetky produkty do 24 hodín od objednania. Stačí si tovar objednať do 13:00 a nasledujúci deň je u vás. Navyše máte pri nákupe nad 55€ poštovné zadarmo !

4. Žiadne telocvične, fitká, kiná ani reštaurácie

V týchto priestoroch je vysoká pravdepodobnosť, že prídete do kontaktu s nakazenými osobami. Radšej sa im pár týždňov vyhýbajte a zacvičte si doma.

5. Umývanie rúk a hygiena je základ

Umývajte si pravidelne ruky mydlom minimálne po dobu 40 sekúnd. Nezabudnite doma dezinfikovať predmety, s ktorými prichádza do kontaktu viac ludí, ako napríklad kľučky. So špinavými rukami si určite nechytajte tvár ani nepretierajte oči.

BONUS: Zvýšte svoju imunitu

Imunita hrá je pri koronavíruse SARS-CoV-2 veľmi podstatnú úlohu. Ak imunitný systém správne funguje, chráni telo pred baktériami a vírusovými infekciami, ničí rakovinové bunky a cudzie látky. Ak imunitný systém oslabuje, klesá aj naša obranyschopnosť, čo umožňuje rast a rozmnožovanie patogénov vrátane vírusov, ktoré spôsobujú nachladnutie a chrípku.

Pozrite si našu kompletnú ponuku na zvýšenie imunity. Nájdete ju TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *