5 faktorov, ktoré môžu spôsobiť ženské mykotické ochorenia

Svrbenie, pálenie, výtok a iné nepríjemné príznaky a pocity. Za to všetko sú zodpovedné plesne, ktoré tam dolu dokážu poriadne potrápiť každú ženu. Gynekológovia potvrdili, že vaginálna mykóza je diagnóza, pre ktorú ženy najčastejšie navštevujú gynekologické ambulancie. Ktoré faktory môžu toto nepríjemné ochorenie spustiť. Čomu by sme sa mali vyhýbať?

1.Stres

Vaginálna mykóza nemusí byť iba prejavom nedostatočnej hygieny, ale aj odpoveďou nášho tela na stres. Najmä v lete je riziko vzniku vaginálnej mykózy najvyššie. Dôvodom sú náhle zmeny klímy, na ktoré naše telo odpovedá zvýšeným stresom, aj keď si to niekedy neuvedomujeme. Spúšťačom vaginálnej mykózy môžu byť aj hormonálne zmeny.

2.Užívanie hormonálnej antikoncepcie

Ochorenie spôsobuje premnoženie kvasiniek, najmä rodu Candida albicans. Užívanie antikoncepčných tabliet stupňuje riziko infekcie, preto ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu majú väčšie riziko mykotických ochorení.

3.Poruchy imunity

Vrodené poruchy imunity môžu sprevádzať veľmi nepríjemné a často aj chronické mykotické infekcie. O chronickej vaginálnej mykóze hovoríme, ak sa objaví viac ako 4x počas jedného roka alebo minimálne dvakrát počas šiestich mesiacov. Liečba chronických mykotických ochorení je náročnejšia.

4.Tesné a nepriedušné oblečenie

Ak sa chcete vyhnúť mykotickým ochoreniam, gynekológovia odporúčajú v lete vyhnúť sa tangovým nohavičkám. Taktiež odporúčame vyhnúť sa v lete noseniu mokrých plaviek – pri opalovaní si mokré plavky vymeňte za suché.

5.Nesprávna hygiena

Jednou z príčin vaginálnej mykózy môže byť aj zlá hygiena a používanie nevhodných kozmetických prípravkov. Odporúčame vyhnúť sa parfumovaným tampónom a vložkám a používať výrobky bez chemickej parfumácie.

o-YEAST-INFECTION-facebook

Čo robiť, ak sa vyskytli problémy?

Liečba vaginálnych infekcií je stále problematická, v dôsledku častých recidív. V liečbe sa používajú čapíkové a gélové formy rôznych antimikrobiálnych látok. Problémom opakovanej lokálnej liečby je tvorba rezistencie patogénnych mikroorganizmov.

V súčasnej dobe sa ako veľmi perspektívna ukazuje staronová prírodná látka berberín. Berberín je prírodný alkaloid so silno žltou farbou a horkou chuťou. Má antimikrobiálne, protizápalové a metabolické účinky. V odbornom časopise The Antiseptic bola publikovaná klinická štúdia, ktorej sa zúčastnilo 30 pacientiek s vaginálnou infekciou. Infekcie boli spôsobené Candida vaginalisTrichomonas vaginalis. Pacientky užívali 2x denne gél po dobu 14 dní. Hlavnou účinnou látkou gélu bol práve berberín. Výsledok? U 80% žien bolo pozorované úplné vyliečenie alebo minimalizácia vaginálneho zápalu.

vitaberin-intim-vaginalne-capiky-berberin

Ak máte aj vy časté intímne problémy, vyskúšajte VITABERIN INTIM čapíky. Zloženie VITABERIN INTIM je unikátne v tom, že základom je vo vode rozpustná želatinózne-glycerínová nosná látka, ktorá umožňuje pomalejšie uvoľňovanie účinnej látky oproti bežným čapíkom, ktoré majú väčšinou tukový základ. Čapíky s tukovým základom sa 2x rýchlejšie v pošve rozkladajú a tým hrozí, že účinná látka môže z pošvy vytiecť.  Jedno balenie Vitaberin INTIM obsahuje až 10 vaginálnych čapíkov.

VITAMBERIN INTIM čapíky si môžete objednať telefonicky na bezplatnej linke 0800 114 559.Sme certifikovaný internetový obchod, ktorý získal ocenenie OVERENÉ ZÁKAZNÍKMI od porovnávača cien Heureka.

overene_zakaznikmi_logo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *