3 rozdiely medzi potravinovou intoleranciou a alergiou na potraviny

Únava, bolesti hlavy, nespavosť, ekzémy, depresie, nadváha a problémy s chudnutím, bolesti kĺbov, tráviace ťažkosti, časté choroby, oslabená imunita a iné zdravotné ťažkosti. To všetko môže mať jednoduché vysvetlenie – vaše telo nedokáže správne spracovať prijímané potraviny. Imunológovia tomu hovoria POTRAVINOVÁ INTOLERANCIA. Ako s týmto problémom bojovať?

Zatiaľ čo alergie na potraviny sú známe niekoľko desiatok rokov, potravinová neznášanlivosť (intolerancia) sa začala odhaľovať a verejne sa o nej diskutuje až v posledných rokoch. Odhalenie umožnil nielen rýchly rozvoj laboratórnej diagnostiky, ale aj zvyšujúce sa množstvo ľudí s touto diagnózou.

Potravinová intolerancia je zákerná pre svoju schopnosť maskovať sa vo forme iných chorobných prejavov. Pacienti trpiaci potravinovou intoleranciou si zväčša neuvedomujú pravú podstatu svojich ochorení a nevedia sa chrániť, nakoľko schopnosť potravinovej intolerancie prejavovať sa rôznymi symptómami mätie nielen ich, ale aj lekárov. Medzi alergiou a intoleranciou je niekoľko podstatných rozdielov.

woman-with-food1

Alergia na potraviny: Pri styku s pôvodcom potravinovej alergie telo produkuje špecifické protilátky (IgE), imunitný systém zareaguje ihneď spustením alergickej reakcie, ktorá môže okrem klasických prejavov (opuchnutie, hnačky, zvracanie, vyrážky, astmatický záchvat) vyústiť až do anafylaktického šoku s následným ohrozením života. Medzi najčastejšie potravinové alergény sa radia arašidy, orechy (mandle a para orechy), vajcia, mlieko, ryby, kôrovce, kvasnice a podobne.

Potravinová intolerancia (neznášanlivosť niektorých potravín):  Potraviny sa počas trávenia rozkladajú na jednotlivé časti ako sú aminokyseliny, cukry a podobne a tieto prejdú cez črevnú stenu do krvného obehu. Ak je tráviaci trakt sústavne zaťažený nevhodnými potravinami, môže to viesť k takzvanému syndrómu zvýšenej priepustnosti čreva. Ide o stav, kedy sa medzi jednotlivými bunkami črevnej sliznice vytvoria diery, ktorými môžu do krvného obehu prenikať baktérie, toxíny a veľké molekuly potravín. Na tieto telu cudzie látky, ktoré by sa za normálnych okolností do krvi nedostali, reaguje organizmus tvorbou protilátok zo skupiny IgG s prehnanou imunitnou reakciou, ktorej výsledkom sú zdravotné ťažkosti: celiakia, chronická únava, migrény, bolesti, akné, ekzémy, psoriáza, úzkosť, depresie, poruchy pozornosti, astma, bronchitída, zahlienenie, straty pozornosti, hyperaktivita, pomočovanie, nespavosť, poruchy spánku, zápcha, hnačky, opuchy, gastritída, zápaly čriev, poruchy vstrebávania živín, plynatosť, nadúvanie a pod….

Na rozdiel od potravinovej alergie, potravinovú intoleranciu spôsobuje iný typ imunoglobulínov – IgG protilátky, ktoré sa dnes dajú spoľahlivo identifikovať testom na potravinové  intolerancie. Najlepší spôsob, ako zistiť či sú Vaše zdravotné ťažkosti spôsobené potravinovou intoleranciou, je nechať si urobiť profesionálne vyšetrenie. Ponúkame Vám profesionálny test Food Detective  na 59 bežných potravín, ktorý Vám do 3 dní od zakúpenia vykonajú v laboratóriu,  alebo  5 druhov Testov potravinovej intolerancie  – od 22 najčastejších potravín až po kompletný test zahŕňajúci až 229 rôznych potravín, ktoré Vám vyhodnotia v profesionálnom laboratóriu.

Testy sú založené na špičkovej diagnostickej metodike ELISA, ktorá sa na rozdiel od samodiagnostických testov  (na domáce použitie) vyznačuje podstatne vyššou mierou presnosti a dôveryhodnosti výsledkov až 98%Všetko čo potrebujete k vykonaniu testu je odobratie pár kvapiek z prsta a zaslanie materiálu do laboratória. Po 10 dňoch obdržíte výsledky testu domov.

Protilátka je špeciálny proteín vytváraný imunitným systémom človeka vtedy, keď sa do organizmu dostane nejaká cudzia látka (ako napr. vírus, baktéria alebo toxín). Telo začne na ochranu proti takýmto látkam produkovať protilátky tzv. imunoglobulíny ako reakcia imunitného systému na cudzie látky. Existuje niekoľko rôznych druhov imunoglobulínov, najznámejšie sú IgA, IgE, IgG, IgM. Viaceré štúdie a prax preukázali, že ak sa vylúčia zo stravy potraviny s vysokou hladinou IgG protilátok, majú priaznivý vplyv na zníženie príznakov potravinovej intolerancie.

Primárna neznášanlivosť,  pokiaľ je neliečená, môže vyvolať neznášanlivosť aj na iné typy potravín. Mnohoraká potravinová neznášanlivosť, je nakumulovaná neliečená potravinová intolerancia prameniaca z pôvodného vinníka –potraviny, ktorú z dôvodov dedičnosti alebo iných metabolických porúch nedokázal organizmus správne rozložiť a prijať ako potravinu na získanie živín a energie potrebnej pre telo.

Viac početná potravinová intolerancia prináša svojim “obetiam” hodne starostí, bolestí a v konečnom dôsledku aj zníženie kvality života. Ich stav sa komplikuje najmä vtedy, keď oni sami a ani ich lekári netušia, že zásadnou príčinou ich problémov je  – potravinová intolerancia.

Neodhalením, neurčením potraviny, ktorá človeku škodí a jej nevylúčením z každodennej stravy sa problémy naďalej kumulujú, vyhrocujú a organizmus takto postihnutého človeka očividne chradne…

dsz-1024x768Aj Vy môžete mať intoleranciu na jedlo, ktoré denne konzumujete! A pritom jej prejavy nemusia mať s potravinami na prvý pohľad žiadnu súvislosť.

OTESTUJTE SEBA ALEBO SVOJICH BLÍZKYCH!  Je to veľmi jednoduché.

Ponúkame Vám 2 možnosti testovania potravinovej intolerancie:

1. Test na potravinovú intoleranciu Food Detective za 98,90 €

Presný a bezpečný test potravinovej intolerancie s výsledkami do troch dní. Postup je jednoduchý: po zakúpení a obdržaní odbernej sady potrebnej pre získanie vzorky, vzorku krvi (z prsta) odoberiete, zašlete na vytestovanie a počkáte na výsledky. Do 3 dní Vám príde podrobný report, pri akých potravinách reaguje Vaše telo tvorbou IgG protilátok. Môžete si zvoliť či chcete výsledky dostať poštou na adresu alebo E-mailom do Vašej E-mailovej schránky. Spolu s výsledkami obdržíte aj všeobecného Sprievodcu stravovaním pri intolerancii potravín.

Obilniny: kukurica, pšenica, tvrdá pšenica, glutén (lepok), ovos, ryža, raž
Orechy a strukoviny: mandle, sója, vlašské a  para orechy, kešu, kakao, arašídy, strukoviny (hrach, šošovica, fazuľa)
Mäso: hovädzie, bravčové, kuracie, jahňacie
Ryby: sladkovodné ryby (losos, pstruh), kôrovce (krevety, granáty, kraby, homáre, mušle), tuniak, ryby  s bielym mäsom (treska, treska škvrnitá, platesa)
Zelenina: brokolica, kapusta, mrkva, pór, zemiaky, zeler, uhorky, paprika,
Ovocie: jablko, čierne ríbezle, grapefruit, melóny, olivy, pomaranče, citróny, jahody, paradajky
Iné: vajcia, kravské mlieko, cesnak, zázvor, hríby, čaj, kvasnice

Zakúpite  ho TU:  FOOD DETECTIVE test potravinovej intolerancie.

 

2. Profesionálne prostredníctvom 5 druhov Testov na Potravinovú Intoleranciu.

Testy vedia otestovať od 22 až do 220 druhov potravín. Pri testovaní sa využíva immunoassay microarray technológia ktorá dnes patrí k najpresnejším na svete (komplexné laboratórne testovanie Potravinových intolerancií, ktoré sa využíva k identifikácii špecifických protilátok IgG na potraviny zo vzorky kapilárnej krvi). Spoľahlivosť týchto testov je veľmi vysoká až 98%

Všetky Testy na Potravinovú Intoleranciu nájdete TU   Môžete si vybrať z 5 druhov:

Test Potravinovej intolerancie na 22 potravín za 

Test Potravinovej intolerancie na 40 potravín

Test Potravinovej intolerancie na 93 potravín

Test potravinovej Intolerancie na 120 potravín

Test potravinovej Intolerancie na 220 potravín 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výhody laboratórného testu na potravinovú intoleranciu:

  • Spoľahlivý a presný test – presnosť  až 98%
  • Skúma reakcie na množstvo bežne konzumovaných potravín
  • Sada na odobratie vzorky krvi obsahuje všetko potrebné na odobratie vzorky a spätné zaslanie do CNS laboratória
  • Rýchle spracovanie
  • Po odbere krvnej vzorky je potrebné ju vložiť do priloženej nádoby a spolu s vyplne
  • ným formulárom zaslať do CNS  laboratória v SR
  • Výsledky testu Vám budu doručené do 10 až 14 dní na Vašu adresu
  • Testy majú certifikáty  CE a sú schválené Štátnym ústavom na kontrolu liečiv (ŠUKL)
  • Vylúčením problémovej potraviny zo stravy sa môže kompletne zmeniť Váš život !

Môžete si vybrať Test na 22 alebo až na 229 bežne konzumovaných potravín. Je to veľmi jednoduché, test si môžete zakúpiť  TU  a postupovať podľa priloženého návodu.

Zverte Vašu vzorku krvi do rúk odborníkom, aby Vám presne mohli stanoviť, ktorým potravinám sa vyhnúť a zvoľte si Profesionálne Testy na Potravinovú intoleranciu.  Vydáte sa tak  na cestu za zdravím….

Testy si môžete objednať môžete telefonicky na bezplatnej linke 0800114559 alebo na našom internetovom obchode priamo po kliknutí TU.

Sme certifikovaný internetový obchod, ktorý získal prestížne ocenenie OVERENÉ od internetového porovnávača cien HEUREKA, na základe všetkých objednávok od spokojných zákazníkov.

Testy Potravinovej intolerancie patria medzi TOP 5 najpredávanejších produktov na našom e-shope. Každý mesiac si ich  zakúpi viac ako 60 zákazníkov.

jhj-1024x724

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *