Telové a ušné sviečky NATURHELIX®

Už starí liečitelia vedeli, že ak v ceste prúdenia energie vznikne blokáda, automaticky sa to odrazí na tele alebo duši ako záťaž navyše alebo bolesť. Sviečka NATURHELIX® pomôže k uvoľneniu, rozpusteniu blokády a obnoveniu toku energie. Je to nástroj naturálnej medicíny, novodobého ako aj starého ľudového liečiteľstva, zakladajúca sa na mnoho tisícročných skúsenostiach starobylých národov.

Ušné a telové sviečky poznali už naši predkovia na všetkých kontinentoch – Egypťania, Indiáni, Tibeťania, Číňania, Indovia i ďalšie kultúry, vrátane na­šich predkov – nejedna naša babička či prababička používala zvinuté noviny do kónického tvaru na uvoľnenie zaľahnutia uší či roztopenie mazu v nich.
Starí liečitelia ktorí objavili tento spôsob liečenia  vyrábali sviečky z kôry alebo liečivých rastlín, ktoré mali tlmivé účinky. Tak ako plynul čas aj tento spôsob sa zdokonalil. Neskoršie sa prišlo na to, že ak sa textilná sviečka ponorí do včelieho vosku, horenie bude oveľa pomalšie a rovnomernejšie a tým sa predĺži aj doba terapie ktorá je tak účinnejšia.

Prečo ich používať?

Naše telo sa zbavuje jedovatých látok niekoľkými detoxikačnými  cestami a mechanizmami. K najvýznamnejším vylučovacím orgánom pat­ria obličky, hrubé črevo, pľúca a koža. Prikladaním sviečok na kožu môžeme zvýšiť jej detoxikačnú schopnosť, čo sa využíva najmä pri detoxikačných kúrach a procese  regenerácie organizmu. Podľa odborníkov navyše priaznivo ovplyvňujú zdeformovaný bioenergetický systém osoby. Sviečka uvoľňuje stres, stimuluje akupunktúrne body a tým harmonizuje energetické (meridiánové) dráhy jed­not­li­vých orgánov, stimuluje čistenie lymfatického systému a tým napomáha aj pri redukcii hmotnosti. Ušné sviečky výrazne uľavujú pri ochoreniach horných dýchacích ciest – prečisťujú nosné a čelné dutiny, harmonizujú prostredie vo vnútornom prostredí ucha.

Ako sviečka pracuje ?
Každá sviečka je tvarovaná do lievika. Je to preto lebo pri horení sviečky vzniká efektívny komínový efekt. Pri zapálení sviečky vzniká dym ktorý sa spolu s esenciálnymi olejmi a ďalšími prísadami vsaje pod pokožku a tam začne uvoľňovať nahromadené usadeniny, zápaly a bloky. Sviečka následne podtlakom začína vysávať tieto usadeniny na svoju vnútornú stenu a tým uvoľní prietok energie. Na spodnej časti sviečky je sterilná gáza prichytená prstencom ktorý je vyrobený z toho istého materiálu ako sviečka. Gáza zabraňuje kontaktu vytiahnutých usadenín s pokožkou, ktoré padajú na dno sviečky pri jej horení. Esenciálne oleje a ďalšie prísady prospešné pre telo obsiahnuté vo sviečke stimulujú aj po ukončení sviečkovania ošetrované miesto. Vedci ale aj doktori pri skúmaní potvrdili bioenergetický účinok sviečky a celkové zlepšenie zdravotného stavu človeka.

Pri akých ťažkostiach je vhodné aplikovať sviečku?

 • Znižuje bolesť
 • Zmierňuje zápalové procesy
 • Prechladnutie
 • Zlepšuje trávenie
 • Uvoľňuje stres
 • Upokojuje bolesti chrbtice a kĺbov
 • Čistí lymfatický systém
 • Zlepšuje stavy depresie a podráždenia

Použité materiály a prísady:
Všetky sviečky sú vyrobené výlučne ručne a z prírodných materiálov a prísad, ktoré sú prísne vyberané pre dosiahnutie najvyššej kvality. Zloženie je: ľanové plátno, včelí vosk, prírodné prísady na zafarbenie sviečok, vonné esenciálne oleje, sterilná gáza.  Výroba prebeha len ručne, nepoužívajú sa žiadne stroje. Hygiena pri výrobe je samozrejmosťou keďže sviečka má priamy kontakt s pokožkou.

Ponúkame Vám nasledovné druhy sviečok:

UŠNÉ: doporučujeme použiť do uší, v blízkosti uší alebo aj deťom ako telové sviečky.  Dym horiacej sviečky nasýtený silicami klesá do vnútra ucha, kde pôsobí, vyrovnáva tlaky v ušných dutinách, zmierňuje napätie v uchu, hlave, uvoľňuje usadeniny a stimuluje prirodzenú tvorbu ušného mazu. Pri aplikácii sa človek cíti príjemne, vníma teplo a jemný praskot v uchu, po odstránení sviečky a nečistôt lepšie počuje aj sa cíti. Zakúpite TU

ušné sviečky lekarendoma

TELOVÉ: prikladáme na bolestivé miesta na tele pri úzkosti, depresií, únave, očiste organizmu, prechladnutí, na zvýšenie imunity, bolesti kĺbov, reume, pri chudnutí, na odstránenie bolesti, zápalových  a chorobných procesov. Horný okraj sviečky zapálime a priložíme na boľavé miesto, do priehlbiny pupku, na akupunktúrny bod alebo bolestivé miesto na  tele. Včelí vosk zabezpečuje pomalé horenie. Vákuum (komínový efekt) – vytvorený horením sviečky – uvoľňuje staré usadeniny. Tieto sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievky ľahko odplavujú z liečeného miesta. Odplavením usadenín sa zápal – a tým sprevádzaná bolesť – postupne znižuje, následkom čoho sa liečené miesto začína regenerovať. Hlavný liečivý účinok telovej sviečky predstavuje jemné vákuum, ktorého účinok je možné zvyšovať prídavkom silíc. Zakúpite TU

telove sviecky lekarenodoma

ČAKROVÉ: pracujú na tom istom princípe ako telové a ušné sviečky ale majú silný vplyv na samotné čakry. Umiestňujú na jednotlivé čakry a použitím sviečky dochádza k ich harmonizácií.  Sú napustené esenciálnými olejmi  a farbou podľa jednotlivých farieb čakier.  Terapia  má silný vplyv na celkový energetický systém samotej čakry aj celého systému tela. Zakúpite TU

cakrove sviecky lekarendoma

DETSKÉ: sú vyhotovené  v menšej verzii a krásnych dúhových farbách. Zakúpite TU

Princíp fungovania a použitie sviečky:
Telová sviečka by mala byť použitá priamo na problematickú časť tela, ale môže byť použitá aj na čakry. Skúsení terapeuti môžu aplikovať sviečku cielene aj na určité akupunktúrne body. Dym ktorý vzniká pri horení sa podtlakom vsaje pod pokožku a pôsobí v tom mieste kde je to potrebné. Uvoľnia sa blokády a sviečka ich vytiahne na svoju vnútornú stenu. Pri terapii sa taktiež pôsobí aj na akupunktúrne body, ktoré sú uložené pod pokožkou. Bioenergetická sila sviečky pomáha energetickému systému tela uviesť tok energie v tele do rovnováhy.

sviecky vone

Aplikácia je veľmi jednoduchá
Podrobný návod je napísaný na každom balení telových, ušných aj čakrových sviečok. Postup je veľmi jednoduchý: zapálená sviečka se vkladá zvisle nehoriacim koncom do ucha na boku ležiaceho človeka a stále sa pridržuje kolmo na zvukovod, pevne zasadená v uchu, aby dym neunikal po okrajoch. Po zhorení asi 3/4 sviečky k fólii sa sviečka z ucha vyberie a zahasí v pripravenej nádobe s vodou. Je potrebné si dopredu nachystať nasledujúce veci:

– samotnú sviečku
– misku s vodou (na uhasenie sviečky)
– obyčajné servítky 2 ks
– zapaľovač, zápalky  alebo obyčajnú voskovú sviečku
– pokrývku tela pre ochranu pokožky

Nie je doporučené vykonávať terapiu samému sebe. Je omnoho lepšie pokiaľ terapiu vykoná druhý človek, iba tak sa môže pacient dokonale uvoľniť a relaxovať.

Telové a ušné sviečky sú dostupné v rôznych vôňach a farbách:

 • Eukalyptus: problémy s dýchacími cestami, prechladnutie, bolesť hlavy, kŕče, prečistenie organizmu
 • Harmanček: zápaly, kŕče, bolesti, stres, prechladnutie
 • Levanduľa: prechladnutie, bolesti hlavy, depresie, kŕče, očista organizmu
 • Tymián: vyčerpanosť, katar dýchacích ciest, prechladnutie, astma, psychická slabosť
 • Rozmarín: prechladnutie, katar dýchacích ciest, vyčerpanosť, závrate, bolesť kĺbov, reuma
 • Škorica: slabosť, náladovosť, prechladnutia, napätie, poruchy krvného obehu, úzkosť
 • Žihľava: ťažkosti s dýchaním, reuma, problémy s krvným tlakom, s obličkami a pečeňou
 • Šalvia muškátová: kŕče, problémy s trávením, zápal hrdla, depresie, duševné napätie
 • Pelargónia: protizápalový účinok, upokojuje zmysly, stav úzkosti, uvoľňuje nervy, bolesti kĺbov, zápal oka a reumatizmus, odstraňuje frustráciu a podráždenosť
 • Kryštáľ (zmes 7 eterických olejov ): úzkosť depresie, únava, základná očista organizmu
 • Propolis: prechladnutie, zápaly, astma, oslabený imunitný systém, prečistenie organizmu
 • Natur: bez eterického oleja (pre alergikov na eter.oleje) prechladnutie, bolesti, problémy s dutinami, ušné problémy
 • Aníz ( biela ) podporuje odkašliavanie a posilňuje žalúdok. Anízový esenciálny olej má upokojujúce účinky.

Všetky sviečky  značky NATURHELIX nájdete TUhttps://lekarendoma.sk/naturhelix-zdravotne-sviecky/

k6

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *