Prekrížené nohy ? Ano či nie ?

Nebezpečne prekrížené nohy . Čo sa deje na anatomickej úrovni, keď si prekladáme nohu cez nohu?

Prekrížené nohy – je to také ženské a zvodné … Najmä, v momente zmeny, keď si vymenia miesto. Spodná ide navrch a vrchná sa dostáva pod ňu. No nenacvič si toto okúzľujúce divadlo. Prekrížené nohy však nemávajú iba „zvodnice“, často vidieť mnoho žien, trebárs v autobuse idúcom stovky kilometrov, ako sedia s prekríženými nohami. Prekrížené nohy mávajú aj muži. Už menej často deti, ktoré ešte prirodzene vnímajú tok energií vo svojom tele. Prečo sedia ľudia s prekríženými nohami? Zvykli si už preťažovať týmto nesprávnym sedením svoju sakrálnu chrbticu a bedrá a táto poloha nôh im potom prináša malú úľavu v oblasti krížov.

Je to však danajský dar – táto poloha. Napokon človeka môže nevedome priviesť až k závratom, trombóze, problémom s rovnováhou, či nepekným kŕčovým žilám, alebo krvavým popraskaným vetvičkám po celých nohách. Je zaujímavé, že mnohí cestovatelia potvrdili, že nikdy nevideli sedieť človeka s prekríženými nohami u natívnych národov. U ľudí spätých so zemou a s prirodzenou schopnosťou prijímať a viesť zemské energie.

Čo sa deje na anatomickej úrovni, keď si prekladáme nohu cez nohu? Stehenná kosť sa účinkom páky, čo vznikne pri tomto spôsobe sedenia a malých vibrácii z voľne visiacej nohy pomaličky vysúva z kĺbu. Keď vstaneme, napäté svaly zabránia tomu, aby kosť vkĺzla späť do kĺbu a dostala sa do normálneho stavu. A tak sa nám noha pomaličky predlžuje. Ten proces je veľmi pomalý, ale zhubný. Buď si to spočiatku vôbec nevšimneme, iba nás občas bolia kríže, alebo potom všade hlásame, že každý má jednu nohu dlhšiu a že je to normálne. Nie, nie je. Zväčša (samozrejme, nie vždy) si za to môžeme práve týmto pôvabným spôsobom sedenia, ktoré dokonca vyučujú na kurzoch pre manekýnky a moderátorov. Kamera totiž každému pridáva zopár kíl navyše a sedenie s prekríženými nohami zasa opticky zopár kilogramov uberie.

Sedieť s prekríženými nohami nás v prípade, že je naša noha dlhšia už cca o jeden centimeter, čo na chôdzi vidieť veľmi nie je, ale na stave chrbtice je to už varovné číslo, núti bedro, ktoré takto odľahčíme. Čím sa vlastne dostávame do začarovaného kruhu. Kosť sa opäť vysúva z jamky a noha sa opäť predlžuje… Vedeli by o tom rozprávať maséri a chiropraktici, ktorí si uvedomujú na základe znalostí z anatómie, že v dôsledku toho stehenná oblasť pri chôdzi zasadzuje zväčšenou kĺbovou medzerou mikroúdery bedrovému kĺbu. Z toho môžu vznikať zápaly a nevedomý obranný postoj.

Samozrejme preložené nohy nepoškodzujú iba kĺby, ale táto človeku neprirodzená poloha zasahuje aj náš cievny systém, čím pôsobí negatívne na všetky orgány. Cievy a žily sú neprirodzene stlačené, čo okrem nedokrvenosti a neprirodzeného prúdenia krvi spôsobuje kŕčové žily, je to prvopočiatkom pre vznik tzv. kohútej päty ( bolestivý výrastok v pätovej kosti), nestability v členkoch (človek občas bez dôvodu padne, zakopne alebo zle stúpi), opúchajú mu nohy, lebo srdiečko nemalo možnosť čerpať krv tak, ako mu káže zákon zdravia, z toho môže byť aj dušnosť, arytmia, ale nedostatočne sú zásobené aj cievy v mozgu, čo spôsobuje poruchy koncentrácie, nedostatočné prekrvenie jednotlivých hemisfér, bolesti hlavy. V neposlednom rade môže tento spôsob sedenia byť pôvodcom vzniku skoliózy.

Z hľadiska neverbálnej komunikácie je táto poloha vyvolaná nízkou sebadôverou, strachom pred otvorenosťou a chuťou manipulovať svoje okolie. Na prvý pohľad to vyzerá, že jedna vec vylučuje druhú, ale aj tu platí, že všetko má svoj rub aj líc. Z energetického hľadiska bránime energii zeme, aby prúdila cez meridiány v odblokovanom prostredí cez naše telo a tak neustále podporovala proces samoliečby tela. V tejto polohe si vlastne poškodzujeme aj pomyselné dráhy (meridiány) v tele, čo má  za následok vytváranie blokov a to má za následok nerovnováhu v tele a jej dôsledkom je nemoc.

Autor Natália Krížová Dátum 15. máj 2012

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *